Česky English

Tomáš Vaclík hráčem FC Sevilla

06.07.2018

Tomáš Vaclík hráčem FC Sevilla

Po velmi úspěšných čtyřech letech opouští Tomáš Vaclík švýcarskou Basilej. Dnes se český reprezentační brankář upsal na tři roky FC Sevilla, klubu, který v minulém ročníku španělské La Ligy skončil na sedmém místě.

Vaclík získal s Basilejí tři mistrovské tituly a dvakrát s ní postoupil mezi šestnáct nejlepších týmů slavné Ligy mistrů. Ve švýcarské lize se etabloval v nejlepšího brankáře soutěže, třikrát se dostal do nejlepší jedenáctky sezony.

Teď tohle povedené angažmá mění za FC Sevilla, klub, který třikrát v řadě mezi lety 2014 a 2016 vyhrál Evropskou ligu.

„Nabídka Sevilly mě okamžitě oslovila. Byl jsem šťastný v Basileji, po fotbalové stránce jsem tam prožil nádherné roky a za všechno klubu děkuju. I rodina byla ve Švýcarsku spokojená. Ale cítil jsem, že profesně potřebuju změnu, a Sevilla, velmi ambiciózní a úspěšný klub, je tím správným krokem,“ svěřil se pro Nehoda Sport Tomáš Vaclík.

„Jednání byla náročná, ale velmi korektní, a jsme moc rádi, že se nám pátečním podpisem podařilo definitivně dotáhnout přestup Tomáše do špičkového klubu, jakým FC Sevilla bezesporu je. Její evropské trofeje a postavení ve španělském fotbale hovoří za vše. Tomáš si tuhle šanci za svoje skvělé výkony v Basileji a v reprezentaci rozhodně zaslouží, chci mu popřát, aby se mu v Seville dařilo. Pokud se mu v novém angažmá bude dařit aspoň z poloviny jako v Basileji, bude to úžasné,“ sdělil místopředseda představenstva Nehoda Sport David Nehoda.

Přestupovou částku se oba kluby rozhodly nezveřejňovat.

Klienti

Naši dodavatelé

Nike Adidas Puma

Naši partneři

Lenka Nehoda Sport Ball*}