Česky English

Tomáš Vaclík zvítězil v anketě Zlatý míč

30.05.2019

Brankář španělské Sevilly Tomáš Vaclík završil svoji první sezonu v La Lize premiérovým triumfem v novinářské anketě Zlatý míč, kde uhájil své první místo po podzimní části a s náskokem 95 bodů vyhrál před druhým Tomášem Součkem. Po zisku titulu Fotbalista roku 2018 tak v této sezoně ovládl i druhou anketu, ve které sní o vítězství každý fotbalista v Česku.

Symbolicky se tak stalo jen den poté, co aktivní kariéru ukončil Tomášův velký vzor Petr Čech, který anketu Zlatý míč ovládl dvanáctkrát za posledních 14 let. Tomáše Vaclíka k triumfu vynesla úspěšná sezona v dresu Sevilly, ve které sice španělský klub nedosáhl na místo zaručující účast v Lize mistrů, ale i šesté místo (a jistá účast v Evropské lize) je v první sezoně mezi nejnáročnější konkurencí, jakou kdy zažil, pro českého brankáře velký úspěch.

Tomáš Vaclík ve španělské lize odchytal 33 utkání, z nichž osm skončilo pro Sevillu bez inkasované branky. Největšího uznání se mu dočkalo loni v listopadu, kdy byl vyhlášen nejlepším hráčem celé španělské ligy.

Zde najdete vyjádření Tomáše Vaclíka:

"Vítězství v anketě mě nesmírně potěšilo! Po první polovině soutěže jsem měl poměrně velký náskok, který se mi podařilo udržet. Nicméně jsem si vědom toho, že podzimní část byla z mého pohledu úspěšnější. Na jaře jsem se i kvůli zranění nemohl zúčastnit všech zápasů a navíc se nám nepodařilo naplnit předsezonní cíle. Osobně se ale cítím skvěle a těším se na následující kvalifikační zápasy!"

A zde přikládáme vyjádření hrářského agenta Davida Nehody z agentury Nehoda Sport, která Tomáše zastupuje od jeho 16 let:

„Tomáš má za sebou skvělou sezonu a jsem šťastný za něj, že to stejně tak ocenili i novináři v anketě Zlatý míč. Po Petru Čechovi má český fotbal dalšího brankáře, který dokázal v jedné ze čtyř nejlepších soutěží Evropy skončit mezi prvními šesti týmy, což je obrovský úspěch, který je shodou okolností den po ukončení kariéry Petra Čecha dobré ocenit. Věřím, že šesté místo ve španělské lize je jen začátek a těším se na všechno, čím nám všem Tomáš ještě udělá radost.“

 

Klienti

Naši dodavatelé

Nike Adidas Puma

Naši partneři

Lenka Nehoda Sport Ball*}