Česky English

PSV Eindhoven vylepšuje Michalu Sadílkovi smlouvu

24.07.2019

PSV Eindhoven vylepšuje Michalu Sadílkovi smlouvu

Výhra ve druhém předkole Ligy mistrů nad Basilejí, devadesát odehraných minut a teď k tomu nová smlouva. Vedení PSV Eindhoven se rozhodlo ocenit českého záložníka Michala Sadílka, a vylepšuje mu jeho profesionální kontrakt. Ten nový má platit do léta 2022 a je v něm zakotvena opce na případné prodloužení.

„Opravdu nás těší, jak se Sáďa po přechodu do áčka začlenil a zapadl do týmu, stejně tak je skvělý přístup PSV, které na nic nečeká, a chce si Míšu co nejdříve pojistit. Tahle smlouva oceňuje Sáďův výkonnostní růst a daleko lépe odráží jeho roli v mužstvu,“ říká David Nehoda, místopředseda představenstva agentury Nehoda Sport.

V lednu 2019 byl Michal Sadílek oficiálně povýšen na člena áčka PSV Eindhoven, společně s tím mu byly vylepšeny i podmínky jeho dosavadní smlouvy s klubem.

V jarní části Eredivisie hned odehrál 20letý český záložník jedenáct utkání, z toho do osmi nastoupil v základní sestavě, předtím na podzim stihl ještě půl hodiny v utkání Ligy mistrů na hřišti Interu Milán. I proto, jak rychle se Sadílek etabloval na nejvyšší úrovni, mu klub jeho kontrakt vylepšuje.

„Dá se na základě téhle smlouvy říct, že se snad zlepšuju, a že vedení si toho všímá. Ten vývoj mě těší, už na jaře jsem pravidelně nastupoval, člověk si udělal jméno u fanoušků, a tohle je krásná odměna za veškerou práci. Té mě ale i tak čeká ještě hodně,“ ví Michal Sadílek.

Český reprezentant nechyběl v prvním soutěžním utkání PSV Eindhoven v nové sezoně v základní sestavě. Nizozemský vicemistr vstoupil do druhého předkola Ligy mistrů na domácí půdě proti Basileji dramatickou výhrou 3:2, kterou vybojoval dvěma góly v samém závěru utkání. Sadílek odehrál celé utkání jako levý obránce.

„Jsem unavený, ale příjemně. Hlavně, že se vyhrálo, dává nám to lepší pocit do odvety, bylo by to jiné, kdybychom jeli do Basileje jeli s remízou. Ale samozřejmě nás tam čeká ještě hrozná šichta,“ říká Sadílek před odvetou, která je na programu příští týden v úterý.

Mezitím čeká PSV v sobotu ještě nizozemský Superpohár proti Ajaxu Amsterdam.

Klienti

Naši dodavatelé

Nike Adidas Puma

Naši partneři

Lenka Nehoda Sport Ball*}