Česky English

Vaclík má vychytanou stou nulu.

01.07.2020

VACLÍK VSTOUPIL DO KLUBU LIGOVÝCH BRANKÁŘŮ

Španělská nejvyšší soutěž nabrala po koronavirové pauze na obrátkách a v brance Sevilly u toho nechybí ani česká reprezentační jednička Tomáš Vaclík. Ten po úterní výhře 3:0 na hřišti Leganes navíc vychytal svou jubilejní stou ligovou nulu a vstoupil tak do Klubu ligových brankářů! Stal se tak v pořadí 23. československým gólmanem, kterému se podařilo pokořit tuto magickou metu.

V krátkém rozhovoru prozradil, jaké to je být ve společnosti Petra Čecha, Ivo Viktora nebo Tomáše Grigara, který, stejně jako Vaclík, pochází z Vítkovic a byl zatím posledním jubilantem. „Přiznám se, že po restartu soutěže to pro mě byla velká osobní motivace. Být součástí tolika skvělých brankářů naší historie je pro mě obrovská čest. Čechína už asi nepřekonám, ale jinak věřím, že se mi podaří ještě pár dalších nul přidat, připomněl Vaclík rekordních 248 nul Petra Čecha.

Tomáš Vaclík sto ligových nul nasbíral v celkem třech ligách a čtyřech klubech - Viktorii Žižkov (2), Spartě Praha (32), Basileji (46) a Seville (20) a potřeboval na to osm let, 10 měsíců a 19 dní. Svou první ligovou nulu si totiž připsal ve svých 22 letech v dresu Žižkova 12. srpna 2011 a dodnes si na ní dobře pamatuje.

„Ve třetím kole jsme tehdy s Viktorkou porazili doma 1:0 Duklu a já si na to pamatuju i proto, že to bylo také moje vůbec první vítězství v první lize,” vzpomíná Vaclík. Za utkání s čistým kontem, které se mu ze všech sto zápasů vybaví nejvíc, ale považuje předloňské vítězství 3:0 proti Realu Madrid, které odchytal pro probdělé noci, kdy se strachoval o zraněnou dceru. “Vzhledem k okolnostem to pro mě byla asi nejemotivnější nula v kariéře,” neskrývá i po dvou letech Tomáš Vaclík.

Sevilla se i díky Vaclíkovi drží momentálně na pozicích, které zaručují přímý postup do Ligy mistrů pro příští rok. Od znovu zahájení soutěže drží andaluský tým sérii šesti zápasů bez porážky a v nahuštěném programu potvrzuje vzestup formy. Vaclík sám navíc atakuje i nejvyšší příčky v pořadí čistých kont La Ligy. Ve 32 odchytaných zápasech drží více jak 40% úspěšnost a s třinácti vychytanými nulami je v těsném závěsu za dvojicí Jan Oblak a Thibaut Courtois, kteří dlouhodobě platí za nejlepší gólmany světa.

 

Klienti

Naši dodavatelé

Nike Adidas Puma

Naši partneři

Lenka Nehoda Sport Ball*}