Česky English

Tomáš Vaclík po triumfu v Evropské lize

24.08.2020

Vaclík po triumfu v Evropské lize: Je to pro mě největší úspěch v kariéře!

Sevilla, 22. 8. 2020 - Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík má za sebou největší úspěch své kariéry - tak sám hodnotí včerejší triumf Sevilly v Evropské lize, kde v nečekaně ofenzivním finále v německém Kolíně nad Rýnem porazil španělský tým Inter Milán 3:2.

Reprezentační gólman utkání sledoval jen z lavičky, což byl scénář, který španělský klub aplikoval v průběhu celé sezony - Vaclík stál v brance v La Lize, kde vychytal 14 čistých kont a během jara vstoupil do klubu Ligových brankářů, jeho kolega Bono pak chytal v Evropské lize (v ní si český brankář připsal dva starty). Navzdory zdravotním potížím s kolenem, které Vaclíka na jaře potkaly, má za sebou skvělý závěr sezony, ve které si Sevilla kromě úspěchu v Evropské lize pojistila ještě čtvrté místo v lize, což znamená, že se Vaclík v příští sezoně představí i v Lize mistrů.

Níže přikládáme krátký rozhovor s Tomášem, který je volně k vašemu využití:

Tomáši, co pro vás triumf v Evropské lize znamená? Je to pro vás největší úspěch?

Na klubové úrovni stoprocentně. Vyhrát Evropskou ligu, jednu ze dvou top evropských soutěží, je něco, co se nepovede každému. Stoprocentně je to pro mě největší úspěch v kariéře.

Cenil byste si toho úspěchu víc, kdybyste ve finále chytal?

Cením si toho úplně stejně. Jsem součástí klubu, který vyhrál Evropskou ligu, takže to beru stejně. Na hřišti by asi pocity byly trošku intenzivnější, ale i tak jsem to na tribuně prožíval hrozně moc. Hrozně si vážím, že můžu být součástí týmu, který to dokázal.

 

Překvapilo vás, že bylo finále nečekaně hodně útočné a padlo hodně gólů?

Překvapilo mě to hodně. Den před zápasem jsem mluvil s kamarádem a říkal jsem mu, že si nemyslím, že to skončí třeba 3:2 - a přesně tak to i skončilo. Já si myslel, že to skončí 1:0, nebo 1:1, a pak se rozhodne v prodloužení. My i oni celý rok nedostávali moc gólů, a tady to ve 35. minutě bylo najednou 2:2. To jsem nečekal.

Jaké byly oslavy? Museli jste se kvůli koronaviru krotit?

Oslavy byly super. Už na hřišti to bylo něco nezapomenutelného. Jen je škoda, že u toho nemohli být fanoušci, to by to posunulo ještě na vyšší level. Ale užili jsme si to i tak, slavili jsme dlouho na stadionu, pak dál i na hotelu a je fakt, že toho nikdo moc nenaspal.

Co jste říkal celkově na závěr sezony, který vám vyšel skvěle?

Tohle mě moc těší. Po covidové pauze jsme ani jednou neprohráli, nejdřív 11 zápasů v lize, pak další čtyři v Evropské lize, takže jsme 15 zápasů bez porážky, jen pětkrát jsme remizovali. To ukazuje, že tým, který máme, je hladový po úspěchu, má ambice a ta práce, kterou jsme během pauzy všichni udělali, se nám teď zúročila.

Co vás čeká za program v nadcházejících dnech?

Teď budeme ještě chvíli s rodinou ve Španělsku, musíme si zařídit ještě pár věcí ohledně cestování. Potom 27. srpna poletíme do Česka, budeme pár dní v Praze, kde už zase začnu trénovat, abych byl připravený na reprezentační sraz. Další sezona bude zase dlouhá, takže je potřeba si teď dobře odpočinout a dobře se na ní nachystat.

Klienti

Naši dodavatelé

Nike Adidas Puma

Naši partneři

Lenka Nehoda Sport Ball*}