Tomáš Chorý to Vindahlovi spočítal za podzim.

11. 3. 2024

Měl jsem v hlavě, jak přede mnou pumpoval, řekl hrdina Plzně

Gesto brankáře Sparty Petera Vindahla po podzimním zápase na Letné si dobře pamatoval. Posměšné zapumpování mu leželo v žaludku. V neděli to útočník fotbalové Plzně Tomáš Chorý dánskému gólmanovi „spočítal“. Dvěma góly přispěl k demolici Letenských 4:0, navíc se na něm vyfauloval hostující kapitán Ladislav Krejčí.

„Měl jsem v hlavě závěr podzimního zápasu, kdy jsme mohli v poslední vteřině vyrovnat. Vitík vyhlavičkoval míč z čáry, vzápětí před mnou Vindahl pumpoval. Trošku to ve mně pořád bylo, moc jsem chtěl Spartě podzim vrátit,“ řekl Chorý.

Pro letenský národ je nenáviděnou osobou. Po předchozích dvou vzájemných zápasech, ve kterých hlavou trefil stopera Asgera Sörensena, čelil negativní mediální vlně a nenávisti ze strany fanoušků. V neděli v Doosan Aréně se podobných excesů vyvaroval, a naopak zařídil vyloučení Krejčího. Kapitán Sparty ho sestřelil krátce před pauzou, zkraje druhého poločasu ho fauloval za cenu žluté karty podruhé.

„Nikdy nic nevypustím. Někdy se pohybuju na samé hranici. Kdo mě zná, ví, jaký jsem na hřišti a jaký jsem mimo něj. Co se týká vyloučení Krejčího, tak první žlutá byla jasná, i druhý faul byl stoprocentní. Rozhodčí ho ocenil žlutou kartou, pro nás jedině dobře,“ podotkl Chorý. Před svým prvním gólem využil toho, že Vindahl neudržel střelu Lukáše Červa. „Tušil jsem, že Vindahl míč vyrazí. Byli jsme upozorňováni, že s tím má problémy,“ uvedl Chorý.

Zdroj: www.sport.cz

 

Nepřehlédněte

Pavel Šulc po Slavii: Bylo to hodně na morál. Král střelců

Pavel Šulc (23) se radoval z gólu dvakrát, podruhé už mu hlavní sudí radost nepokazil.

Přečíst 15. 4. 2024

Duo Tomáš Chorý a Pavel Šulc

Fantastický úvod přinesl Viktorii vítězství v Ďolíčku

Přečíst 20. 2. 2024

Havlíkova proměna z elegána na zabijáka

Poker ze zálohy. Unikát!

Přečíst 11. 12. 2023

Naši dodavatelé

Naši partneři