Václav Černý mužem zápasu!

1. 11. 2023

Prvním gólem poslal Wolfsburg dál, Union končí

Fotbalový reprezentant Václav Černý vstřelil premiérový soutěžní gól za Wolfsburg, kterým rozhodl o domácí výhře 1:0 nad Lipskem ve druhém kole Německého poháru. Hosté jako vítězové posledních dvou ročníků tak nepostoupili tentokrát ani do osmifinále.

Křídelník Černý na rozdíl od posledních bundesligových zápasů dostal šanci v základní sestavě a ve 14. minutě po Tomásově přihrávce za obranu skóroval razantní střelou. Lipsku zkomplikoval cestu za případným vyrovnáním v 56. minutě Yussuf Poulsen vyloučením po druhé žluté kartě. Wolfsburg zvítězil po třech ligových porážkách.

Od začátku dnes nastoupil i další reprezentant záložník Alex Král, který nezabránil porážce tápajícího Unionu 0:1 ve Stuttgartu. Berlínský tým prohrál jedenácté soutěžní utkání po sobě. Jediný gól vstřelil Deniz Undav v závěru první půle.

Nepřehlédněte

Jasný postup řídil Chorý, ve finále poháru čeká Sparta.

Tomáš Chorý dvakrát skóroval.

Přečíst 25. 4. 2024

Pavel Šulc po Slavii: Bylo to hodně na morál. Král střelců

Pavel Šulc (23) se radoval z gólu dvakrát, podruhé už mu hlavní sudí radost nepokazil.